Bezpečností detektory a čidla

Sviti.cz

Prohlédnuté produkty

Detektor oxidu uhelnatého v místnosti Honeywell XC100D

PH5733

Nový produkt

    • Výrobce: Honeywell
    • Detektor oxidu uhelnatého
    • Montáž na zeď nebo volně stojící
    • Životnost 10let
    • Možnost propojení s ostatními alarmy X-series.

Více informací

Parametry

Stupeň krytí IPIP44
Napájení3 V lithiová baterie, součástí balení, nevyměnitelná, životnost 7 let
Rozměry100 mm × 72 mm × 36 mm
Typ instalaceMontáž na zeď nebo volně stojící
Typ signalizaceOptická i zvuková
Hlasitost signalizace90 dB ve vzdálenosti 1 m
Paměť poplachůAno
Možnost propojení s dalšími detektoryAno, bezdrátově, pomocí modulu XW100
Provozní teplota10 °C až 45 °C
Provozní vlhkost25–95 %
Životnost7 let

Více informací

Detektor oxidu uhelnatého v místnosti Honeywell XC100D

Hlásič jedovatého oxidu uhelnatého (CO) spolehlivě ohlásí problém s nedokonalým spalováním. Produkt od renomovaného výrobce Honeywell má nejen 10tiletou životnost a záruku, ale také patentovanou funkci zvýrazněného poplašného hlášení. Bonusem je multifunkční displej s informacemi o koncentraci CO.

Hlásiče výskytu CO řady X byly optimalizovány tak, aby byly vhodné pro použití v oblasti ochrany obytných objektů před CO. Jsou konstruovány tak, aby splňovaly potřeby majitelů domů i jednotlivých uživatelů. Zařízení řady X umožňují dosažení zvýšené úrovně ochrany bezdrátovým vzájemným propojením, čímž vznikne ucelený poplašný systém.

K instalaci nejsou potřebné žádné připojovací kabely. Při pevné instalaci na stěnu nebo strop je nejprve třeba připevnit montážní desku za použití hmoždinek a vrutů. Poté se na tuto desku nasune hlásič, který se tím automaticky aktivuje. Alternativně – je-li požadována ještě rychlejší instalace – lze hlásič aktivovat nasunutím na montážní desku a poté zavěsit na stěnu za použití dodaného hřebíku nebo umístit jako volně stojící zařízení na vysokou polici.

Co je Oxid uhelnatý (CO)?

Oxid uhelnatý (CO) je neviditelný plyn bez zápachu, který je prudce jedovatý. Vzniká nedokonalým spalováním paliv, například dřeva, dřevěného uhlí, uhlí, topného oleje, parafínu, benzínu, zemního plynu, propanu, butanu atd. a z cigaretového kouře. Nebezpečná koncentrace CO může vzniknout, pokud je zařízení vadné nebo nesprávně udržované, při zablokování kouřovodu nebo při nedostatečném větrání místnosti. Závažnost otravy vdechnutím CO závisí na koncentraci (uváděné jako počet částic na jeden milión, ppm) a délce expozice.

Příslušenství

Ke stažení